KKK & Nõuanded

KKK enne fotosessiooni

Kui Teil on ettekujutus, millised võiksid soovitud pildid olla, võite alati julgelt saata ülevaatuseks näidispilte või kirjeldada oma mõtteid. Alati on hea mainida ka seda, mida sooviksite pildistamisel enda juures esile tuua või mida pigem varjata (armid, sünnimärgid jms). Nii tean pildistamise ajal ja hiljem järeltöötluses nende asjaoludega arvestada.

Ka pildistamise ajal andke julgelt teada oma soovidest ja mõtetest, et mitte hiljem kahetseda, nagu oleks fotosessiooni käigus midagi proovimata jäänud. Lihtsalt viisakusest fotograafi ideedega kaasa minna ei ole samuti vajalik. Eesmärk on ikkagi, et tunneksite end fotosessioonil mugavalt ning jääksite seetõttu hiljem tulemusega ka rahule.

Kui palju pildistamine maksab?

Olen iga kategooria puhul välja töötanud mitu erinevat paketti, selleks, et võiksid leida just endale ja oma rahakotile sobiliku. Kui sooviksid jäädvustada üritust või fotosessiooni, mis mingil põhjusel nendesse piiridesse ei mahu, ära karda ühendust võtta. Teen sulle kokkuleppeliselt eraldi hinnapakkumise.

Portree sessiooni hinnakirjaga saad tutvuda siin.

Paari sessiooni hinnakirjaga saad tutvuda siin.

Pere sessiooni hinnakirjaga saad tutvuda siin.

Ürituste ja seltskonna sessiooni hinnakirjaga saad tutvuda siin.

Riietus, jumestus & soeng

Kui vähegi võimalik tasuks terve riietus läbi mõelda, et kogu seltskond oleks riietatud pigem lihtsalt ja ühes stiilis. Kaasa võib võtta ka vahetusriideid, et neid omavahel kombineerida ja sessioonist niiviisi maksimumi võtta. Eelistada võiks pigem heledaid ja helgeid toone ning vältida erksaid või ülipidulikke rõivaid, väga kirjusid mustreid ja päris toon-toonis riietust. Idee on järgida ühtset tervikut ning mitte kompositsiooni üle paisutada või liialt ühte sulatada.

Soovitan fotosessioonile tulla jumestatult ja soenguga, millega soovite pildile jääda. Seda nimelt seetõttu, et tunneksite end kauni ja enesekindlana. Parema jumestuse saamiseks soovitan selle lasta teha professionaalsel jumestajal, kuid piisab ka natukene tugevamast päevameigist, mis ühtlustab jumet ning annab juurde natukene sära.

DWL Agentuuri poolt on Teil võimalik lisatasu eest (~25-30€) jumestaja varasemalt ka kohale kutsuda, et sellega mitte liialt pead vaevata.

Asukoht

Fotosessiooni asukoha valimine võib teinekord olla keeruline, mistõttu soovitan enamasti lähtuvalt ideest mõnda kohta pildistamiseks. Olen tihti valmis ka muudatusteks, mida võivad kaasa tuua erinevad ettenägematud olud nagu ilmastiku muutused jms. Nii aga saate tihtipeale asukoha suhtes end ette meelestada või läbi mõelda, millised riided just selle asukohaga haakuvad ja sobivad. Probleem ei ole muidugi ka viia fotosessioon läbi Teie enda kodus, kui see peaks olema teie jaoks kõige mugavam lahendus.

Piltide valmimine

Tõepoolest, pildistamine on vaid üks osa protsessist. Sama tähtis töö on hiljem piltide sorteerimine ja töötlemine.

Selleks valin ma hoolikalt välja kõik kaadrid ning käin need järeltöötlusest läbi, puhastades tausta, ühtlustades toone või korrigeerides muid pisemaid vigu. Seetõttu jõuavad pildid Teieni tavaliselt kusagil 1-2 nädala jooksul peale sessiooni toimumist, olenevalt töömahust. Kuigi pakettide pildilimiit on suhteliselt paigas, ei peaks Te muretsema, et nii mõnest armasast või tähtsast kaadrist ilma jääte. Vajadusel lisan ma mõnikord galeriisse ka mõned lisapildid, mis Teie jaoks eraldi kulu kaasa ei too. 🙂